
Zara Open Sideboard - Natural
With a nod to the Balinese style, the Zara collection features dowel open shelfing made from solid teak wood. Rich, natural finish provides a great tone on tone colour story.
Please note; this product is made from a natural material and can vary in finish and/or graining.
| Dimensions | 190cmW x 51cmD x 85cmH |
| Materials | Teak |
| Color | Natural Teak |
| Supplied | Assembled |
| Sealer | Water-based |
| Base height | 21 cm |
| Case height | 28 cm |
| Construction | Open Shelves |
With a nod to the Balinese style, the Zara collection features dowel open shelfing made from solid teak wood. Rich, natural finish provides a great tone on tone colour story.
Please note; this product is made from a natural material and can vary in finish and/or graining.
| Dimensions | 190cmW x 51cmD x 85cmH |
| Materials | Teak |
| Color | Natural Teak |
| Supplied | Assembled |
| Sealer | Water-based |
| Base height | 21 cm |
| Case height | 28 cm |
| Construction | Open Shelves |
Description
With a nod to the Balinese style, the Zara collection features dowel open shelfing made from solid teak wood. Rich, natural finish provides a great tone on tone colour story.
Please note; this product is made from a natural material and can vary in finish and/or graining.
| Dimensions | 190cmW x 51cmD x 85cmH |
| Materials | Teak |
| Color | Natural Teak |
| Supplied | Assembled |
| Sealer | Water-based |
| Base height | 21 cm |
| Case height | 28 cm |
| Construction | Open Shelves |






















