
Verona Round Coffee Table - Black
The Verona coffee table features a subtle ribbed motif and wood grain texture. Made out of solid teak wood, this modern round coffee table offers a clean look with just the right amount of texture.Â
| Dimensions | 90cmDia x 35cmH |
| Base width | 45cm Dia |
| Height to Underside | 32cm |
| Materials | Solid teak wood |
| Color | Matt black stained teak |
| Finish | Smooth Sanded |
| Supplied | Simple assembly required |
| Sealer | Water-based |
The Verona coffee table features a subtle ribbed motif and wood grain texture. Made out of solid teak wood, this modern round coffee table offers a clean look with just the right amount of texture.Â
| Dimensions | 90cmDia x 35cmH |
| Base width | 45cm Dia |
| Height to Underside | 32cm |
| Materials | Solid teak wood |
| Color | Matt black stained teak |
| Finish | Smooth Sanded |
| Supplied | Simple assembly required |
| Sealer | Water-based |
Original: $653.51
-65%$653.51
$228.73Description
The Verona coffee table features a subtle ribbed motif and wood grain texture. Made out of solid teak wood, this modern round coffee table offers a clean look with just the right amount of texture.Â
| Dimensions | 90cmDia x 35cmH |
| Base width | 45cm Dia |
| Height to Underside | 32cm |
| Materials | Solid teak wood |
| Color | Matt black stained teak |
| Finish | Smooth Sanded |
| Supplied | Simple assembly required |
| Sealer | Water-based |























