
1 / 25
+20
Tide Dining Chair
| Dimensions | 57cmL x 60cmW x 82cmH |
| Seat Height | 49cm |
| Seat Depth | 48cm |
| Arm Height |
64cm |
| Color | Natural |
| Upholstery | Waterproof high-performance, UV-resistant olefin fabric |
| Frame | Genuine Solid teak tree from the highlands of Southeast Asia |
| Cushion | Included |
| Supplied | Assembled |
| Dimensions | 57cmL x 60cmW x 82cmH |
| Seat Height | 49cm |
| Seat Depth | 48cm |
| Arm Height |
64cm |
| Color | Natural |
| Upholstery | Waterproof high-performance, UV-resistant olefin fabric |
| Frame | Genuine Solid teak tree from the highlands of Southeast Asia |
| Cushion | Included |
| Supplied | Assembled |
$150.10
Original: $428.86
-65%Tide Dining Chair—
$428.86
$150.10Description
| Dimensions | 57cmL x 60cmW x 82cmH |
| Seat Height | 49cm |
| Seat Depth | 48cm |
| Arm Height |
64cm |
| Color | Natural |
| Upholstery | Waterproof high-performance, UV-resistant olefin fabric |
| Frame | Genuine Solid teak tree from the highlands of Southeast Asia |
| Cushion | Included |
| Supplied | Assembled |























