
1 / 22
+17
Tahiti 3 Seater Sofa - Angora
| Profile | Medium |
| Dimensions | 230cmL x 94cmW x 84cmH |
| Arm Height | 56cm |
| Seat Height | 45cm |
| Seat Depth | 60cm |
| Colour | Angora |
| Upholstery | Waterproof high-performance, UV-resistant olefin fabric |
| Filling | High-density polyurethane quick dry foam, fibers on all cushioning |
| Frame & Rope |
High-resilient handwoven rope made of ecolene® fibers Frame crafted from genuine hardwood teak tree from the highlands of Southeast Asia |
| Supplied | Assembled |
| Profile | Medium |
| Dimensions | 230cmL x 94cmW x 84cmH |
| Arm Height | 56cm |
| Seat Height | 45cm |
| Seat Depth | 60cm |
| Colour | Angora |
| Upholstery | Waterproof high-performance, UV-resistant olefin fabric |
| Filling | High-density polyurethane quick dry foam, fibers on all cushioning |
| Frame & Rope |
High-resilient handwoven rope made of ecolene® fibers Frame crafted from genuine hardwood teak tree from the highlands of Southeast Asia |
| Supplied | Assembled |
$3,880.19
Tahiti 3 Seater Sofa - Angora—
$3,880.19
Description
| Profile | Medium |
| Dimensions | 230cmL x 94cmW x 84cmH |
| Arm Height | 56cm |
| Seat Height | 45cm |
| Seat Depth | 60cm |
| Colour | Angora |
| Upholstery | Waterproof high-performance, UV-resistant olefin fabric |
| Filling | High-density polyurethane quick dry foam, fibers on all cushioning |
| Frame & Rope |
High-resilient handwoven rope made of ecolene® fibers Frame crafted from genuine hardwood teak tree from the highlands of Southeast Asia |
| Supplied | Assembled |





















