
1 / 14
+9
Swing 3 Seater Sofa - Sand
| Profile | Soft |
| Dimensions | 220cmL x 83cmW x 74cmH |
| Arm Height | 67cm |
| Seat Height | 43cm |
| Seat Depth | 60cm |
| Upholstery | Waterproof high-performance, UV-resistant olefin fabric |
| Filling | High-density polyurethane quick dry foam, fibers on all cushioning |
| Frame & Rope | Powder-coated aluminium frame High-resilient handwoven rope made of ecoleneĀ® fibers |
| FeatureĀ | Developed to endure extreme outdoor conditions sunlight UV exposure, extreme temperature variances, mold, and mildew Resistant to moisture |
| Supplied | Assembled |
| Profile | Soft |
| Dimensions | 220cmL x 83cmW x 74cmH |
| Arm Height | 67cm |
| Seat Height | 43cm |
| Seat Depth | 60cm |
| Upholstery | Waterproof high-performance, UV-resistant olefin fabric |
| Filling | High-density polyurethane quick dry foam, fibers on all cushioning |
| Frame & Rope | Powder-coated aluminium frame High-resilient handwoven rope made of ecoleneĀ® fibers |
| FeatureĀ | Developed to endure extreme outdoor conditions sunlight UV exposure, extreme temperature variances, mold, and mildew Resistant to moisture |
| Supplied | Assembled |
$824.37
Original: $2,355.34
-65%Swing 3 Seater Sofa - Sandā
$2,355.34
$824.37Description
| Profile | Soft |
| Dimensions | 220cmL x 83cmW x 74cmH |
| Arm Height | 67cm |
| Seat Height | 43cm |
| Seat Depth | 60cm |
| Upholstery | Waterproof high-performance, UV-resistant olefin fabric |
| Filling | High-density polyurethane quick dry foam, fibers on all cushioning |
| Frame & Rope | Powder-coated aluminium frame High-resilient handwoven rope made of ecoleneĀ® fibers |
| FeatureĀ | Developed to endure extreme outdoor conditions sunlight UV exposure, extreme temperature variances, mold, and mildew Resistant to moisture |
| Supplied | Assembled |





















