
1 / 15
+10
Solara Love Seat - Off White
| Profile | Soft |
| Dimensions | 110cmL x 93cmW x 92cmH |
| Color | Off White |
| Arm Height | 69cm |
| Seat Height | 44cm |
| Seat Depth | 75cm |
| Materials | Solid pine frame, MDF, sinuous springs, high resilience foam, polyester fibers, duck feathers. |
| Upholstery | 100% Italian Linen |
| Features | Fully removable covers |
| Supplied | Assembled |
| Profile | Soft |
| Dimensions | 110cmL x 93cmW x 92cmH |
| Color | Off White |
| Arm Height | 69cm |
| Seat Height | 44cm |
| Seat Depth | 75cm |
| Materials | Solid pine frame, MDF, sinuous springs, high resilience foam, polyester fibers, duck feathers. |
| Upholstery | 100% Italian Linen |
| Features | Fully removable covers |
| Supplied | Assembled |
$437.44
Original: $1,249.83
-65%Solara Love Seat - Off White—
$1,249.83
$437.44Description
| Profile | Soft |
| Dimensions | 110cmL x 93cmW x 92cmH |
| Color | Off White |
| Arm Height | 69cm |
| Seat Height | 44cm |
| Seat Depth | 75cm |
| Materials | Solid pine frame, MDF, sinuous springs, high resilience foam, polyester fibers, duck feathers. |
| Upholstery | 100% Italian Linen |
| Features | Fully removable covers |
| Supplied | Assembled |





















