
1 / 45
+40
Solara Sofa - Off White
| Profile | Medium |
| Dimensions |
178cmL x 93cmW x 92cmH 220cmL x 93cmW x 92cmH 260cmL x 93cmW x 92cmH |
| Color | Off White |
| Arm Height | 69cm |
| Seat Height | 44cm |
| Seat Depth | 75cm |
| Materials | Solid pine frame, MDF, sinuous springs, high resilience foam, polyester fibers, duck feathers. |
| Upholstery | 100% Italian Linen |
| Features | Fully removable covers |
| Supplied | Assembled |
| Profile | Medium |
| Dimensions |
178cmL x 93cmW x 92cmH 220cmL x 93cmW x 92cmH 260cmL x 93cmW x 92cmH |
| Color | Off White |
| Arm Height | 69cm |
| Seat Height | 44cm |
| Seat Depth | 75cm |
| Materials | Solid pine frame, MDF, sinuous springs, high resilience foam, polyester fibers, duck feathers. |
| Upholstery | 100% Italian Linen |
| Features | Fully removable covers |
| Supplied | Assembled |
Select Size
From $720.49
Original: $2,058.54
-65%Solara Sofa - Off White—
$2,058.54
$720.49Description
| Profile | Medium |
| Dimensions |
178cmL x 93cmW x 92cmH 220cmL x 93cmW x 92cmH 260cmL x 93cmW x 92cmH |
| Color | Off White |
| Arm Height | 69cm |
| Seat Height | 44cm |
| Seat Depth | 75cm |
| Materials | Solid pine frame, MDF, sinuous springs, high resilience foam, polyester fibers, duck feathers. |
| Upholstery | 100% Italian Linen |
| Features | Fully removable covers |
| Supplied | Assembled |





















