
1 / 26
+21
Seville Sofa - Stonewhite & Natural
| Profile | Soft |
| Dimensions | 260cmL x 180cmW x 81cmH |
| Seat Height | 38cm |
| Seat Depth |
57cm |
| Color | Stonewhite & Natural |
| Upholstery | Waterproof high-performance, UV-resistant olefin fabric |
| Filling | High-density polyurethane quick dry foam, fibers on all cushioning |
| Frame | Powder-coated aluminum frame. Crafted with Ecolene polyethylene synthetic wicker. |
| Feature |
Free from cracking, splintering, and corrosion Developed to withstand UV radiation (300-340 nm wavelength), extreme heat, oxidation, and high. Resistant to moisture, mold, mildew, seawater, and chlorinated water |
| Supplied | Easy assemble |
| Profile | Soft |
| Dimensions | 260cmL x 180cmW x 81cmH |
| Seat Height | 38cm |
| Seat Depth |
57cm |
| Color | Stonewhite & Natural |
| Upholstery | Waterproof high-performance, UV-resistant olefin fabric |
| Filling | High-density polyurethane quick dry foam, fibers on all cushioning |
| Frame | Powder-coated aluminum frame. Crafted with Ecolene polyethylene synthetic wicker. |
| Feature |
Free from cracking, splintering, and corrosion Developed to withstand UV radiation (300-340 nm wavelength), extreme heat, oxidation, and high. Resistant to moisture, mold, mildew, seawater, and chlorinated water |
| Supplied | Easy assemble |
Select Configuration
From $3,945.54
Seville Sofa - Stonewhite & Natural—
$3,945.54
Description
| Profile | Soft |
| Dimensions | 260cmL x 180cmW x 81cmH |
| Seat Height | 38cm |
| Seat Depth |
57cm |
| Color | Stonewhite & Natural |
| Upholstery | Waterproof high-performance, UV-resistant olefin fabric |
| Filling | High-density polyurethane quick dry foam, fibers on all cushioning |
| Frame | Powder-coated aluminum frame. Crafted with Ecolene polyethylene synthetic wicker. |
| Feature |
Free from cracking, splintering, and corrosion Developed to withstand UV radiation (300-340 nm wavelength), extreme heat, oxidation, and high. Resistant to moisture, mold, mildew, seawater, and chlorinated water |
| Supplied | Easy assemble |





















