
1 / 14
+9
Oslo Accent Chair - Latte
| Profile |
Medium |
| Dimensions | 78cmL x 74cmW x 76cmH |
| Seat Height | 44cm |
| Arms Height | 68cm |
| Seat Depth | 55cm |
| Color | Latte |
| Upholstery | 100% Polyester |
| Frame | Sturdy, Solid wood frame |
| Materials |
Upholstered legs, Pinewood, Plywood, High-resilience foam |
| Supplied | Assembled |
| Profile |
Medium |
| Dimensions | 78cmL x 74cmW x 76cmH |
| Seat Height | 44cm |
| Arms Height | 68cm |
| Seat Depth | 55cm |
| Color | Latte |
| Upholstery | 100% Polyester |
| Frame | Sturdy, Solid wood frame |
| Materials |
Upholstered legs, Pinewood, Plywood, High-resilience foam |
| Supplied | Assembled |
$721.58
Oslo Accent Chair - Latte—
$721.58
Description
| Profile |
Medium |
| Dimensions | 78cmL x 74cmW x 76cmH |
| Seat Height | 44cm |
| Arms Height | 68cm |
| Seat Depth | 55cm |
| Color | Latte |
| Upholstery | 100% Polyester |
| Frame | Sturdy, Solid wood frame |
| Materials |
Upholstered legs, Pinewood, Plywood, High-resilience foam |
| Supplied | Assembled |























