
1 / 13
+8
Oslo Accent Chair - Cream
| Profile |
Medium |
| Dimensions | 78cmL x 74cmW x 76cmH |
| Seat Height | 44cm |
| Arms Height | 68cm |
| Seat Depth | 55cm |
| Color | Cream |
| Upholstery | 100% Polyester |
| Frame | Sturdy, Solid wood frame |
| Materials |
Upholstered legs, Pinewood, Plywood, High-resilience foam |
| Supplied | Assembled |
| Profile |
Medium |
| Dimensions | 78cmL x 74cmW x 76cmH |
| Seat Height | 44cm |
| Arms Height | 68cm |
| Seat Depth | 55cm |
| Color | Cream |
| Upholstery | 100% Polyester |
| Frame | Sturdy, Solid wood frame |
| Materials |
Upholstered legs, Pinewood, Plywood, High-resilience foam |
| Supplied | Assembled |
$252.55
Original: $721.58
-65%Oslo Accent Chair - Cream—
$721.58
$252.55Description
| Profile |
Medium |
| Dimensions | 78cmL x 74cmW x 76cmH |
| Seat Height | 44cm |
| Arms Height | 68cm |
| Seat Depth | 55cm |
| Color | Cream |
| Upholstery | 100% Polyester |
| Frame | Sturdy, Solid wood frame |
| Materials |
Upholstered legs, Pinewood, Plywood, High-resilience foam |
| Supplied | Assembled |























