
1 / 13
+8
Glide Chair - Light Oak & Russet
| Dimensions | 57cmL x 56cmW x 77cmH |
| Seat Height | 48cm |
| Arm Height | 69cm |
| Seat Depth | 47cm |
| Color | Light Oak & Russet |
| Upholstery | 68% Cotton, 27% Linen,5% Polyester |
| Materials | Upholstered seat, Solid oak base with plywood seat shell, high-density foam. |
| Supplied | Assembled |
| Dimensions | 57cmL x 56cmW x 77cmH |
| Seat Height | 48cm |
| Arm Height | 69cm |
| Seat Depth | 47cm |
| Color | Light Oak & Russet |
| Upholstery | 68% Cotton, 27% Linen,5% Polyester |
| Materials | Upholstered seat, Solid oak base with plywood seat shell, high-density foam. |
| Supplied | Assembled |
$138.19
Original: $394.83
-65%Glide Chair - Light Oak & Russet—
$394.83
$138.19Description
| Dimensions | 57cmL x 56cmW x 77cmH |
| Seat Height | 48cm |
| Arm Height | 69cm |
| Seat Depth | 47cm |
| Color | Light Oak & Russet |
| Upholstery | 68% Cotton, 27% Linen,5% Polyester |
| Materials | Upholstered seat, Solid oak base with plywood seat shell, high-density foam. |
| Supplied | Assembled |























