
1 / 14
+9
Glide Chair - Light Oak & Canna Caramel
| Dimensions | 57cmL x 56cmW x 77cmH |
| Seat Height | 48cm |
| Arm Height | 69cm |
| Seat Depth | 47cm |
| Color | Light Oak & Canna Caramel |
| Upholstery | 100% Polyester |
| Materials | Upholstered seat Solid oak base with plywood seat shell high-density foam. |
| Supplied | Assembled |
| Dimensions | 57cmL x 56cmW x 77cmH |
| Seat Height | 48cm |
| Arm Height | 69cm |
| Seat Depth | 47cm |
| Color | Light Oak & Canna Caramel |
| Upholstery | 100% Polyester |
| Materials | Upholstered seat Solid oak base with plywood seat shell high-density foam. |
| Supplied | Assembled |
$379.85
Glide Chair - Light Oak & Canna Caramel—
$379.85
Description
| Dimensions | 57cmL x 56cmW x 77cmH |
| Seat Height | 48cm |
| Arm Height | 69cm |
| Seat Depth | 47cm |
| Color | Light Oak & Canna Caramel |
| Upholstery | 100% Polyester |
| Materials | Upholstered seat Solid oak base with plywood seat shell high-density foam. |
| Supplied | Assembled |























