
1 / 16
+11
Capri 3 Seater Sofa
| Profile | Soft |
| Dimensions | 220cmL x 82cmW x 83cmH |
| Seat Height | 43cm |
| Arm Height | 67cm |
| Seat Depth | 55cm |
| Upholstery | Waterproof high-performance, UV-resistant olefin fabric |
| Filling | High-density polyurethane quick dry foam, fibers on all cushioning |
| Frame & Rope | High-resilient handwoven rope made of ecolene® fibers Frame crafted from genuine hardwood teak tree from the highlands of Southeast Asia |
| Supplied | Assembled |
| Profile | Soft |
| Dimensions | 220cmL x 82cmW x 83cmH |
| Seat Height | 43cm |
| Arm Height | 67cm |
| Seat Depth | 55cm |
| Upholstery | Waterproof high-performance, UV-resistant olefin fabric |
| Filling | High-density polyurethane quick dry foam, fibers on all cushioning |
| Frame & Rope | High-resilient handwoven rope made of ecolene® fibers Frame crafted from genuine hardwood teak tree from the highlands of Southeast Asia |
| Supplied | Assembled |
$1,119.81
Original: $3,199.45
-65%Capri 3 Seater Sofa—
$3,199.45
$1,119.81Description
| Profile | Soft |
| Dimensions | 220cmL x 82cmW x 83cmH |
| Seat Height | 43cm |
| Arm Height | 67cm |
| Seat Depth | 55cm |
| Upholstery | Waterproof high-performance, UV-resistant olefin fabric |
| Filling | High-density polyurethane quick dry foam, fibers on all cushioning |
| Frame & Rope | High-resilient handwoven rope made of ecolene® fibers Frame crafted from genuine hardwood teak tree from the highlands of Southeast Asia |
| Supplied | Assembled |





















