
Cali Bedside Table - Black
The Cali CurveĀ bedside tableĀ is crafted in solid teak wood and natural rattan webbing. The rounded sides add softness and allow forĀ ample storage usingĀ the two open shelves.
| DimensionsĀ | 60cmW x 45cmD x 50cmH |
| MaterialsĀ | Solid Teak Wood |
| ColorĀ | Black |
| Finish | Matte black |
| Supplied | Assembled |
| Sealer | Water based |
| Base height | 15cm |
| Case height | 40cm |
| Construction | 2 Open Shelves |
The Cali CurveĀ bedside tableĀ is crafted in solid teak wood and natural rattan webbing. The rounded sides add softness and allow forĀ ample storage usingĀ the two open shelves.
| DimensionsĀ | 60cmW x 45cmD x 50cmH |
| MaterialsĀ | Solid Teak Wood |
| ColorĀ | Black |
| Finish | Matte black |
| Supplied | Assembled |
| Sealer | Water based |
| Base height | 15cm |
| Case height | 40cm |
| Construction | 2 Open Shelves |
Description
The Cali CurveĀ bedside tableĀ is crafted in solid teak wood and natural rattan webbing. The rounded sides add softness and allow forĀ ample storage usingĀ the two open shelves.
| DimensionsĀ | 60cmW x 45cmD x 50cmH |
| MaterialsĀ | Solid Teak Wood |
| ColorĀ | Black |
| Finish | Matte black |
| Supplied | Assembled |
| Sealer | Water based |
| Base height | 15cm |
| Case height | 40cm |
| Construction | 2 Open Shelves |





















