
1 / 12
+7
Bayne Swivel Lounge Chair
| Profile | Firm |
| Dimensions | 65cmLx 72cmW x 82cmH |
| Seat Height | 46cm |
| Seat Depth | 48cm |
| Arm Height | 68cm |
| Upholstery | Waterproof high-performance UV-resistant fabric |
| Frame & Rope | Solid Teak High-resilient olefin rope |
| Filling | High-density polyurethane foam, fiber on all cushioning |
| Supplied | Assembled |
| Profile | Firm |
| Dimensions | 65cmLx 72cmW x 82cmH |
| Seat Height | 46cm |
| Seat Depth | 48cm |
| Arm Height | 68cm |
| Upholstery | Waterproof high-performance UV-resistant fabric |
| Frame & Rope | Solid Teak High-resilient olefin rope |
| Filling | High-density polyurethane foam, fiber on all cushioning |
| Supplied | Assembled |
$259.70
Original: $742.00
-65%Bayne Swivel Lounge Chairβ
$742.00
$259.70Description
| Profile | Firm |
| Dimensions | 65cmLx 72cmW x 82cmH |
| Seat Height | 46cm |
| Seat Depth | 48cm |
| Arm Height | 68cm |
| Upholstery | Waterproof high-performance UV-resistant fabric |
| Frame & Rope | Solid Teak High-resilient olefin rope |
| Filling | High-density polyurethane foam, fiber on all cushioning |
| Supplied | Assembled |























