
1 / 18
+13
Alder Lounge Chair
| Profile | Firm |
| Dimensions | 86cmLx 83cmW x 75cmH |
| Seat Height | 38cm |
| Seat Depth | 64cm |
| Arm Height | 63cm |
| Upholstery | Waterproof high-performance UV-resistant fabric |
| Frame & Rope | Solid Teak High-resilient olefin rope |
| Filling | High-density polyurethane foam, fiber on all cushioning |
| Supplied | Assembled |
| Profile | Firm |
| Dimensions | 86cmLx 83cmW x 75cmH |
| Seat Height | 38cm |
| Seat Depth | 64cm |
| Arm Height | 63cm |
| Upholstery | Waterproof high-performance UV-resistant fabric |
| Frame & Rope | Solid Teak High-resilient olefin rope |
| Filling | High-density polyurethane foam, fiber on all cushioning |
| Supplied | Assembled |
$519.40
Original: $1,484.00
-65%Alder Lounge Chairβ
$1,484.00
$519.40Description
| Profile | Firm |
| Dimensions | 86cmLx 83cmW x 75cmH |
| Seat Height | 38cm |
| Seat Depth | 64cm |
| Arm Height | 63cm |
| Upholstery | Waterproof high-performance UV-resistant fabric |
| Frame & Rope | Solid Teak High-resilient olefin rope |
| Filling | High-density polyurethane foam, fiber on all cushioning |
| Supplied | Assembled |























